Autokemp

Srdečně Vás vítáme na našich stránkách Autokempu Žichovec a věříme, že Vám pomohou při výběru dovolené.

Popis zařízení

Kemp se nachází za obcí Strunkovice nad Blanicí (u silnice Prachatice-Vodňany č. 141) v krásném prostředí u řeky Blanice. Nabízí možnosti ubytování v chatách a prostor pro stany, karavany a obytné přívěsy. V areálu kempu je v provozu restaurace, která nabízí příjemné posezení a to včetně letní terasy, přiměřený výběr hotových jídel a na spláchnutí tradiční jihočeský protivínský PLATAN.

Auto je možno parkovat přímo vedle chaty. Společné pro kemp jsou sprchové kouty, umývárny a WC. Stravování je možné v restauraci v areálu kempu.


Specifikace provozu:sezónní vždy od poloviny června do poloviny září
Počet chatek:10 (v každé chatce 5 lůžek)
Celková kapacita:50 lůžek
Specifikace chaty:každá chata má svou zastřešenou verandu, vlastní WC, tekoucí pitnou vodu, kuchyň s kuchyňskou linkou, lednici, stůl, židle, lůžka (2 lůžka v hlavní místnosti a 3 lůžka v ložničce), skříň, lůžkoviny, povlečení a parkování vedle chaty. Toto vše je již zahrnuto v ceně chaty.

V místě a okolí

Přímo v areálu autokempu je minigolfové hřiště, bazén s přírodní vodou (koupání na vlastní nebezpečí), volejbalové hřiště, možnost zapůjčení drobných sportovních potřeb, dětské hřiště u terasy zahradní restaurace (zvlášť vhodné pro starostlivé tatínky….. ). V blízkosti se nachází autobusová zastávka, vlaková zastávka, obchody a tenisové kurty (Strunkovice nad Blanicí). Krásné pěší turistické trasy i cyklotrasy – Šumava (řeka Blanice, Husinecká přehrada, zámek Kratochvíle, zřícenina hradu Helfenburg, …). Na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí (cca 2 km od kempu) je možné mimo jiné objednat vyhlídkový let a milovníci adrenalinu si přijdou na své při tandemovém seskoku.